02188103220
info@upsiran.com

درباره ما

انجمن صنفی سازندگان UPS ایران در سال ۱۳۷۳ تأسیس و در زمره اولین انجمن های کارفرمائی رسمی و ثبت شده ایران می باشد. در سالهای نه چندان دور و بدلیل مشکلات باقیمانده از جنگ تحمیلی و سرعت سازندگی و توسعه کشور وضعیت برق شبکه سراسری با مشکلات عدیده ای مواجه بود و ضرورت استفاده از برق مناسب و پایدار برخی از سازندگان لوازم الکترونیکی را به طراحی و ساخت مولدهای برق بدون وقفه یا بطور اختصار UPS هدایت نمود.

با توجه به نیاز آن سالها ظرفیت های تولیدی در توانهای کمتر از ۳ کیلو ولت آمپر و با پیکره بندی Off Line شروع و بعدها تولیدات بصورت Line Interactive ادامه یافت . همزمان با توسعه و بومی سازی و افزایش توانمندی تولید گران داخلی فن آوریهای ساخت بصورت On Line یا Double conversion تغییر نمود و قابلیت های به روز سخت افزاری و نرم افزاری نیز به تولیدات داخل افزوده گردید.

در حال حاضر قریب به ۲۰ سازنده UPS در ایران با تولید سالانه دهها هزار دستگاه در ظرفیت و پیکره بندیهای گوناگون با اشتغال بیش از ۱۵۰۰ نفر فعال می باشند که اکثریت قریب به اتفاق آنان عضو انجمن صنفی سازندگان UPS ایران می باشند. توانهای تا ۱۰KVA بصورت تولید انبوه و بصورت مستمر به بازار ارائه می گردد و توانهای بالاتر و UPS های سه فاز تا توان چند صد کیلو ولت آمپر براساس سفارش مشتری بیش از ده سال است که در خط تولید برخی از اعضاء می باشد بطوریکه فاصله توانمندی تولید با تکنولوژی روز دنیا بسیار اندک می باشد. و ادعاهایی نظیر ورود تکنولوژی سه فاز به ایران برای اولین بار ظاهراً بدلیل عدم آگاهی از توانمندیهای سازندگان داخلی می باشد.

تعامل بسیار نزدیک با وزارت صنعت و معدن و تجارت در طول سالیان گذشته باعث اطلاع و آگاهی این وزارت خانه از توان تولید داخل گردیده است بطوریکه UPS در زمره کالاهای لیست پیوست قانون موسوم به حداکثر استفاده از توان داخلی می باشد و خرید مشابه خارجی آن برای دستگاهها و سازمانهای دولتی دارای محدودیت قانونی می باشد.

با مجوز سازمان استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران تدوین استاندارد ملی UPS به انجمن صنفی واگذار گردید و درسال ۱۳۸۲ به شماره ۷۰۲۷ دستگاه UPS دارای استاندارد ملی گردید و با توجه به سرعت تغییر فن آوری هم اکنون استاندارد به روز شده UPS با همکاری مؤسسه استاندارد و انجمن صنفی در حال تدوین می باشد که پیش بینی می گردد در سال آینده به تصویب کمیته ملی رسیده و همزمان با فن آوریهای روز دنیا استاندارد ملی UPS در ایران هم به روزرسانی گردد.

از جمله وظایف انجمن صنفی مشاوره به سازمانها و شرکتهای خصوصی و دولتی جهت انتخاب بهینه کالا می باشد که در این خصوص کمیته فنی انجمن فعال بوده و در سال جاری نیز به سازمانهای مختلف مشاوره رایگان داده شده است.

برای اطمینان مصرف کنندگان از خرید کالای مرغوب هولوگرام نشان انطباق کیفیت کالا توسط انجمن طراحی و به شرکتهای معتبر و عضو جهت الصاق به دستگاههای تولیدی تحویل داده شده است. خرید دستگاه با داشتن هولوگرام انطباق کیفیت این اطمینان را به مشتری خواهد داد که دستگاه منطبق مشخصات فنی اعلامی از سوی سازنده می باشد و در صورت مشکل احتمالی و عدم پاسخگویی از طریق انجمن قابلیت پیگیری خواهد داشت.